2.jpg

۸۵ هزارکیلومتر مطالعات ژئوفیزیک هوایی در خراسان جنوبی اجرا شد

محمدصادق معتمدیان شامگاه شنبه در جلسه جمع بندی سفرمعاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو به خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی یکی از قطب‌های مهم معدنی در کشور است.

وی گفت: خراسان جنوبی برخی مواد استراتژیک معدنی را دارد و بیش از 40 نوع ماده معدنی فلزی و غیرفلزی در استان شناسایی شده است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: یکی از اقدامات خوب دولت در سال‌های گذشته نیز توجه شرکت ایمیدرو به خراسان جنوبی است و ایمیدرو در بحث مطالعات و اکتشافات اقدامات خوبی انجام داده است.

معتمدیان تصریح کرد: خراسان جنوبی یکی از استان‌هایی است که مطالعات ژئوفیزیک هوایی را در سال جاری به اتمام رسانده و بیش از 85 هزار کیلومترمربع مطالعات انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین در بحث واگذاری معادن و سرمایه گذاری اقدامات خوبی شده و احیاء فولاد قاینات در استان انجام شده و فولاد قاینات یکی از پروژه‌های بزرگ صنعتی استان است.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در بحث طلا نیز در شهرستان‌های خوسف و نهبندان اقدامات خوبی شده و قرار بود فولاد قاینات در سال 1400 افتتاح شود اما با پیشرفت خوب این شرکت در سال آینده راه اندازی می‎شود.

معتمدیان اظهار کرد: در راستای تکمیل سند توسعه وزارت صمت که توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت در 12 استان در حال انجام است اقدامات خوبی با همکاری ایمیدرو انجام شده و تکمیل اکتشافات و تکمیل پروژه‌های نیمه ساخت و توجه به زیرساخت‌های معدنی از اولویت‌های مهم در استان است.

سال آینده معدن طلای هیرد نهبندان  افتتاح می‌شود

خداداد غریب‌پور نیز در این جلسه اظهار داشت: پهنه‌های جدید اکتشافی به پهنه‌های قبلی خراسان جنوبی اضافه شده و سازمان ایمیدرو اکتشافات خوبی در استان انجام داده است.

وی گفت: بعد از این اکتشافات به سمت سرمایه‌گذاری حرکت می‌کنیم و راه دستیابی به معادن شاهکوه و برق رسانی آن در حال انجام است و که برای برق رسانی این معدن 270 میلیارد تومان برآورد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: با محوریت سازمان ایمیدرو تلاش می‌کنیم که مطالعه پروژه برق رسانی در معدن شاهکوه نهبندان انجام شود و سیاست ما در وزارت صمت این است که هر قولی دادیم باید به آن عمل کنیم.

غریب پور با بیان اینکه متناسب با ظرفیت ایمیدرو قول می‌دهیم که برق رسانی و اکتشافات انجام دهیم تصریح کرد: تمام اعتبارات پروژه فولاد قاینات نیز تامین شده است و ایمیدرو 300 میلیارد تومان آن تعهد داده است.

وی ادامه داد: تحریم‌‌ها سبب شده که برخی پروژه‌های با فاینانس خارجی مشکلی در برنامه‌های زمان بندی آن وجود داشته باشد اما در تلاش هستیم این عقب ماندگی را در شرکت فولاد جبران کنیم.

 

راه اندازی پایگاه امداد و نجات معدنی در طبس

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مسائل خارجی در بُعد تامین مالی و تجهیزات را حل خواهیم کرد خاطرنشان کرد: طبس 70 درصد ذغال سنگ کشور را تامین می‌کند و به زودی پایگاه امداد و نجات معدنی در شهرستان طبس راه اندازی می‎شود.

غریب پور با بیان اینکه شرکت تهیه و تولید موادمعدنی برای ایجاد این پایگاه امداد و نجات و تامین اعتبار آن متعهد شده است اظهار کرد: در معادن کوچک مقیاس نیز به طرح ایجاد برق رسانی هستیم که نیازمند حدود 10 میلیارد تومان اعتبار است.

وی با بیان اینکه امروز در معدن طلای هیرد نهبندان واحد سنگ شکنی آن به بهره برداری رسید و گازرسانی آن نیز انجام خواهد شد افزود: 425 میلیارد تومان برای  تجهیزات فولاد قاینات در سال جاری داده شده و در مجموع 725 میلیارد تومان ظرف پروژه مهم فولاد قاین در استان شده است.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی ایران گفت: در بُعد تجهیزات ایمنی نیز مبلغ 7 میلیارد تومان هزینه شده که تاکنون 60 درصد آن به طبس داده شده و در بُعد اکتشافات نیز 40 میلیارد تومان پروژه اکتشافی در استان انجام شده است.

خراسان جنوبی ظرفیت سرمایه گذاری در زمینه مس دارد

غریب پور تصریح کرد: اکتشافات و ایجاد زیربناها در اولویت سیاست‌های ایمیدرو است و صنایع معدنی باید دو اصل اکتشافات و شناسایی موادمعدنی و ایجاد زیربناها را مدنظر قرار دهند.

وی بیان کرد: همچنین هیچگونه مشکلی در زمینه سرمایه گذاری در حوزه مس وجود ندارد و ظرفیت سرمایه گذاری در این حوزه 100 درصد آماده است و شرکت ملی مس هفته آینده افزایش سرمایه برای طرح‌های توسعه استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و آذربایجان شرقی خواهد داد و به زودی نیز این ظرفیت در خراسان جنوبی ایجاد می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: معدن طلای هیرد نهبندان در حال حاضر 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با قول سرمایه گذار این پروژه 7 ماه سریع تر از موعد مقرر در مهرماه سال 99 افتتاح می‌شود و به مدار تولید می‌رسد.

غریب پور با بیان اینکه 50 درصد استان اکتشاف شده و این آمادگی داریم هر چقدر پهنه استان به ما دهد ما خودمان اکتشاف انجام می‌دهیم تصریح کرد: در حال تدوین طرح جامع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی کشور هستیم.

فولاد قاینات تا پایان بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

وی ادامه داد: امسال نیز تاکنون مبلغ 400 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات فولاد قاینات پیش‌بینی شد که این شرکت تا پایان فصل بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز 400 متر مربع پروژه صنعتی در حال مطالعه یا در حال احداث است که یکی از این پروژه‌ها برق رسانی به معدن شاهکوه نهبندان با اعتبار 290 میلیارد تومان اعتبار است.

در زمینه اکتشافات از ظرفیت دانشگاهی و نخبگان استان استفاده شود

غریب‌پور اظهار داشت: خراسان جنوبی ظرفیت‌های خوب دانشگاهی دارد و به طور قطع در زمینه اکتشافات نیز از ظرفیت دانشگاهی و نخبگان استان استفاده می‌شود.

وی افزود: امروز تفاهم نامه همکاری بین شرکت سازمان توسعه و نوسازی معادن با استانداری خراسان جنوبی با اعتبار 400 میلیارد تومان امضا شد که در آن به ظرفیت‌های جدید اکتشاف و تامین زیرساخت‌ها و استفاده از ظرفیت مشاوران پیش بینی شده است.

غریب‌پور همچنین گفت: هرقدر خراسان جنوبی نیاز به اکتشاف داشته باشد شرکت ایمیدرو متعهد می‌شود کارهای اکتشاف را انجام دهد و برای برق رسانی به معدن شاهکوه نیز کارهای مطالعاتی صورت می‌گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه 290 میلیارد تومان برای خط انتقال برق به معدن شاهکوه نهبندان نیاز است افزود: سرمایه گذاران استان این آمادگی دارند که با تهیه طرح کنسرسیوم کارهای برق رسانی انجام دهند.

غریب‌پور تصریح کرد: برای ایمنی معادن نیز پایگاه عملیات امداد و نجات معدنی در شهرستان طبس راه‌اندازی می‌شود و کمک کننده ایمنی معادن از نظر فیزیکی و تجهیزات و افزایش استخراج معادن است.

 

 

 

 

اکتشاف ژئوفیزیک ، دستگاه ژئوفیزیکی ، خرید و فروش معدن، معرفی دستگاه و تجهیزات ژئوفیزیک، ژئوفیزیک آب زیرزمینی، ژئوفیزیک معدن ، ژئوفیزیک نفت ، تجهیزات ژئوفیزیک ، ژئوفیزیک زمینی ، فروش معدن، ژئوفیزیکهوایی ، ژئوفیزیک دریایی ، اکتشاف ژئوفیزیکی معدن، ژئوفیزیک آبیابی ، اکتشاف آب زیرزمینی ، اکتشاف آبهای زیرزمینی ، ژئوفیزیک اکتشافی نفت ، ژئوفیزیک اکتشافی معدن ، ژئوفیزیک اکتشافی آب ، اکتشاف معدن ، اکتشاف نفت ، اکتشاف نفت و گاز ، اکتشاف آبهای زیرزمینی ، اکتشاف ژئوفیزیکی آب ، اکتشاف ژئوفیزیک نفت ، تعیین محل حفر چاه ، ژئوفیزیک مهندسی ، مهندسی ژئوفیزیک ، اکتشاف ژئوفیزیکی سرب ، ژئوفیزیک چاه آب ، اکتشاف ژئوفیزیکی آهن ، اکتشاف ژئوفیزیکی مس ، دستگاه ژئوفیزیکی ، ژئوفیزیک آبهای زیرزمینی ، اکتشاف ژئوفیزیکی آب زیرزمینی، ژئوفیزیک چاه آب زیرزمینی، آب زیرزمینی ، دستگاه ژئوفیزیک ، آبیابی ژئوفیزیک ، آبیابی ژئوفیزیکی ، اکتشاف ژئوفیزیک ، ژئوفیزیک چاه ، ژئوفیزیک آبیابی ، اکتشاف ، ژئوفیزیک ، ژئوفیزیکی ، تجهیزات ژئوفیزیک ، آبیابی ، آب یابی ، آبهای زیرزمینی ، هیدروژئوفیزیک ، معدن ، معادن ، نفت ، اکتشافات نفت، اکتشاف معدن، ژئوترمال، آبگرم، زمین گرمایی ، اکتشاف معدن آهن ، اکتشاف معدن سرب ، اکتشاف معدن روی ، اکتشاف معدن مس ، اکتشاف معدن منگنز ، تجهیزات ، دستگاه ، دستگاه ژئوفیزیک ، دستگاه ژئوالکتریک ، نرم افزار ژئوفیزیک ، ژئوفیزیک ، زلزله شناسی ، لرزه نگاری ، لرزه نگاری انکساری ، لرزه نگاری انعکاسی ، ژئوالکتریک ، قطبش القایی ، مقاومت ویژه الکتریکی ، مغناطیس سنجی ، الکترومغناطیس ، مگنتوتلوریک ، تلوریک ، مگنتومتر ، گرانی سنجی ، ژئورادار ، گراویمتری ، چاه پیمایی ، حفاری چاه ، شرکت حفاری ، چاه پیمایی ، چاه نگاری ، زمین شناسی، معدن ید، ید، معادن ید.